HISTÓRIA - www.kopaeng.sk/volley

Aktualizované

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

HISTÓRIA

HISTORICKÉ MOMENTY, ALEBO AKO TO ZAČALO...

História klubu sa datuje od roku 1985, keď sa do Prešova vrátili bývalí hráči dorasteneckých družstiev Tatrana  Prešov po absolvovaní vysokej školy a ZVS. S myšlienkou vytvorenia družstva z “neperspektívnych” hráčov prišli Július Demko a Kristian Smutný a nimi zostavený káder posilnil rozpadajúce  sa volejbalové družstvo mužov TJ Tatran Prešov v krajskej súťaži.
Dušou kolektívu a zároveň technickým vedúcim sa stal Jozef Mikolaj, ktorého organizačné schopnosti a zápal pre volejbal patria neoddeliteľne do histórie nášho klubu.
Zdravé jadro družstva vytvorili Kristian “Pumpič” Smutný, Július “Ďuso” Demko, Peter “Cupo” Cupák, Jozef “Uchi” Mikolaj, Stanislav “Breňo” Brenišin a Tibor “Šuti” Šuťák. V priebehu štyroch sezón odohraných v krajskej súťaži, kde sme sa umiestňovali v strede tabuľky, sa v družstve objavili  nové tváre ako Ján “Jaňo” Baloga, Igor Košťálik, Jaroslav “Ogur” Onufer, Peter Rašev, Pavol Mečiar, Rado Iľaščík.
Rok 1989 bol prelomový aj v našej histórii, keď sme ukončili účinkovanie v krajskej súťaži a zvýšili sme úroveň prešovských okresných majstrovstiev  hromadným prestupom do TJ Pozemné stavby Prešov.
Úvodnú sezónu OM1989/90 sme odohrali vo veľkom štýle a získali 1. miesto. Obhajoba titulu v sezóne 1990/91 nám nevyšla a zostalo pre  nás "len" 2. miesto. Sezóna 1991/92 priniesla 3. miesto v celkovom poradí OM a aj zmenu názvu klubu na VK PS GEKO.
Sezóna 1992/93 bola pomerne neúspešná, pretože 6. miesto sme za úspech považovať nemohli. Po tejto sezóne sme zaviedli "sponzorstvo" zápasu. Zainteresovaní určite vedia o  čo ide....
Sezóna 1993/94 priniesla celkovo 3. miesto. Toto zlepšenie môžeme pripisovať zvýšeným výkonom, vyššie uvedenému "sponzorstvu" a v neposlednom rade aj omladeniu kolektívu....
V ďalších ročníkoch sme často menili meno družstva, pretože skoro každú sezónu sa menil sponzor a z toho dôvodu aj klubové farby. (VK PS GEKO LGP, VK MARKOB LGP,  VK REMPO, VK REMPO LGP až po dnešný VK KOPA Eng)
Zmeny názvov družstva prinášali aj zmeny v jeho zostave (Peter Cupák, Jozef Mikolaj, Kristian Smutný, Stanislav Brenišin, Igor Košťálik, Anton Sklenka, Alfréd Nemec, Miroslav  Mokáň, Stanislav Palaščák, Peter Kolcun, Jaroslav Karľa, Viliam Novotný, Rudolf Novotný, Stanislav Harčár, Eugen Andreánsky, Igor Gula, Miroslav Augustín...)
O ďalších ročníkoch OM sa môžete dozvedieť viac v archíve alebo fotogalérii ......

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky